Topení klimatizací

levně a efektivně

Klimatizací se domy vybavují stále častěji. Ze záležitosti pro luxusní domy se postupně stala věc, bez níž by se mnozí v létě už neobešli. Napadlo vás ale někdy využití klimatizace i pro topení? Vysokých nákladů se obávat nemusíte, protože moderní klimatizace pro tyto účely využívají tepelné čerpadlo – jeden z nejekologičtějších způsobů vytápění.

Díky opačnému chodu tak klimatizace poslouží během celého roku. V chladných dnech na jaře a na podzim plně nahradí běžné topení, při vhodném návrhu se dá využít jako plnohodnotný zdroj topení po celou zimu.

Nová zelená úsporám
Můžete zažádat o dotaci na topení klimatizací až 60 000 Kč
Pro více informací nás
kontaktujte

Výhody topení klimatizací
Výhody topení klimatizací: Okamžité teplo
Okamžité teplo
Výhody topení klimatizací: Zbavení vzduchu prachových částic
Zbavení vzduchu prachových částic
Výhody topení klimatizací: Možnost získání tarifu Tepelné čerpadlo
Možnost získání tarifu Tepelné čerpadlo
Výhody topení klimatizací: Eliminace pachů
Eliminace pachů
Výhody topení klimatizací: Nižší náklady při přitápění
Nižší náklady při topení
Výhody topení klimatizací: Možnost ovládání přes internet
Možnost ovládání přes internet
Náklady na topení klimatizací

Nemusíte se obávat, že by se vytápění klimatizací odrazilo v horentních sumách na vyúčtování za elektřinu. Ba právě naopak. Pokud jste byli zvyklí přitápět elektrickými přímotopy, budete překvapení. Oproti známému klasickému elektrickému topení je účinnost klimatizace při stejném příkonu až čtyřnásobná. Při příkonu klimatizace 1 kW ( spotřeba elektrické energie)  je topný výkon cca 3 kW. Samotné pořízení klimatizační jednotky se pohybuje v podobné cenové hladině jako kotel na tuhá paliva. Nejsou však nutné žádné stavební úpravy, složitá pokládka trubek, ani stavba komínu. A v létě vás příjemně ochladí.

Nákladů na topení klimatizací se obávat nemusíte
Jak funguje topení klimatizací
Jak funguje topení klimatizací: na principu tepelného čerpadla

Pro to, abyste mohli klimatizaci využívat také pro ohřev vzduchu, je třeba, aby fungovala na principu tepelného čerpadla. Při obráceném způsobu distribuce tepla se vnější jednotka ochlazuje a kondenzuje se na ní vlhkost, zatímco vnitřní jednotka vytápí místnost. Klimatizace jsou schopny samostatně a spolehlivě vytopit místnost až do venkovní teploty -20°C.  Velkou výhodou je okamžité teplo – ihned po spuštění je vzduch ohřívaný a není tak třeba čekat na rozběhnutí celého topného systému. Klimatizace s tepelným čerpadlem vzduch-vzduch jsou velmi rozšířené v zámoří a Japonsku, ovšem pomalu a jistě se dostávají i do českých domácností a v novostavbách už nejsou ničím výjimečným.

Na co si dát pozor při výběru klimatizace

Aby byly úspory maximální, vybírejte klimatizace v energetické třídě A++ nebo A+. Pořizovací cena je sice vyšší, v průběhu let se vám ale investice vrátí. Kritérium, které byste měli pečlivě sledovat, je výkon klimatizace, jenž se udává v BTU a kW. Podle toho poznáte, jak velkou místnost je klimatizace schopna zvládnout. Známy by měly být i podmínky, během kterých byl výkon zjišťován. Zajímejte se také o hlučnost, protože příliš hlasité hučení by mohlo být nakonec stejně obtěžující, jako vedro či chlad.

Na co si dát pozor při výběru klimatizace

PŘEMÝŠLÍTE O NOVÉ KLIMATIZACI NEBO TEPELNÉM ČERPADLE?

Potřebujete poradit? Nechejte nám na sebe kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době ozveme.

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas ke zpracování Vašich osobních údajů. Zásady

Vaši zprávu jsme obdrželi. Mějte chvilku strpení. Brzy se ozveme
Ajaj. Něco se nepovedlo. Musíme vás poprosit o znovuvyplnění vašeho formuláře. Děujeme za pochopení

Souhlasím s využitím souborů cookies Cookies Policy.